Get Adobe Flash player
  W skrócie

  Jaką masz konstytucję psychofizyczną?

  Zrób test na DOSHĘ

  Vata

  żywioły: powietrze - przestrzeń

  cecha: ruch

   

  Pitta

  żywioł:  ogień

  cecha: energia

   

  Kapha

  żywioły:  ziemia - woda

  cecha:  stabilność - konstruktywność

  Film

  Start Aromaterapia

   

  kroplaOlejki eteryczne LAKSHMI są najlepszej jakości ponieważ:

  - są w 100% naturalne, czyste i nie rozcieńczone.

  - nie są poddane żadnej obróbce i nie są pozbawione terpenów.

  - posiadają zaświadczenie o pochodzeniu biologicznym, biodynamicznym, naturalnym, tradycyjnym oraz z obszarów występowania.

  - są czystymi wyciągami, bez rozpuszczalników

  - podają nazwę rośliny oraz opis biochemiczny (chemotyp), na przykład Rozmaryn z Borneo: rosmarinus officinalis borneon. Brak nazwy rośliny wskazuje na lichą jakość lub oszustwo.

  Ajurweda prosto od Matki Natury

  To malutkie krople olejków aromatycznych, to zapach roślin i kwiatów, to fragmenty inteligencji natury zawarte w roślinach, niezwykle korzystne dla odbudowy równowagi naszego umysłu i naszego ciała, aby żyć w harmonii i dobrobycie.


  Ajurweda doradza je jako nadzwyczajną  pomoc aby zrównoważyć 3 dosha (Vata, Pitta i Kapha). Te, ponadto, mądrze zmieszane, są w stanie rozwijać dobrą współpracę aby pomagać w rozwiązywaniu licznych osobistych problemów.


  Efekty działania olejków eterycznych


  Olejki eteryczne mogą być stosowane do użytku zewnętrznego i rozpuszczane w olejkach lub kremach 1-5%.

  + podwyższa dosha; - obniża dosha; = równoważy dosha
  Ajowan(113) (V+P+K-) – przebogaty w fenole, potężny środek wzmacniający dla osób, którym brakuje energii. Przeciwzakaźny, przeciwbakteryjny, grzybobójczy, antyseptyczny.


  Wawrzyn(101) Alloro (V-P+K-) – Silny środek równoważący nasz układ neurowegetatywny. Wawrzyn równoważy i pobudza energię ze słodyczą. Ściągający – środek pobudzający wzrost włosów – Pomaga zwalczać łupież. W masażu jest doskonałym środkiem przeciwbólowym.

  Amni Visnaga(1015) (V=P+K-) – Doskonały w masażu fizjoterapeutycznym okolic serca.

  Arcydzięgiel(114) Angelica Radice (V-P+K-) – Pomaga zwalczać cellulitis. – Dodaje sił i energii. Zalecany w przypadku rekonwalescencji, pobudza odwagę. Doradzane są w szczególności na podeszwy stóp z uwagi na zawartość felandrenu.

  Pomarańcza(116) Arancio (V-P+K-) – Ściągający, antyseptyczny i oczyszczający – Zatrzymanie (cellulitis) – W kąpieli ma działanie odświeżające, oczyszczające, odbudowujące skórę przetłuszczającą się. Dar żywotności, siły i energii dzięki monoterpenom. Dobrze się rozprowadza. Tworzy otoczenie harmonijne i pogodne.

  Bazylia(117) Basilica Indiana (V-P=K-) – Odtruwający (masaż ogólny) – Pobudza ponowny porost włosów – Skóra nieelastyczna, przekrwiona – Przeciw komarom, koi ból po użądleniu osy. Wzmacnia koncentrację i pamięć, dodaje jasności i spokoju. Bardzo skuteczny jako środek antyalergiczny.

  Benzoesowy(102) Benzoino Assoluta (V-P-K-) – Działanie bardzo słodkie i delikatne; stosowany na skórę suchą i spierzchnięta ma efekt zabliźniający i reperujący. – Antyseptyczny i wzmacniający – Skuteczny na podrażnienia, starzenie się skóry, trądzik i trądzik różowaty.

  Bergamota(103) (V-P+K-) – Silne działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne, zabliźniające i odwaniający. Skuteczny dla wywołania uczucia harmonii, błogości i relaksu – Dobrze się rozprowadza.

  Cajeput
  (124) (V-P+K-) – Ściągający i oczyszczający, doskonały dla skóry przetłuszczającej się – Prawdziwy środek wzmacniający i dodający energii skórze – Pomaga zwalczać skórkę pomarańczową i rozstępy – Ujędrniający piersi – W masażu klatki piersiowej ma działanie rozgrzewające.

  Rumianek rzymski (118) Camomilla Romana (V=P-K-) – Przeciwzapalny i zabliźniający – Uśmierzający w przypadku zapalenia skóry, alergii skórnych, zaczerwienień i oparzeń – Rozluźnia napięte mięśnie po wysiłku fizycznym (masaż ogólny) – Kąpiel regenerująca i relaksująca.

  Rumianek  niebieski (1185) Camomilla Blu (V-P-K+) – Przeciwzapalny i zabliźniający – Skuteczny przy uśmierzaniu lekkich oparzeń i zapaleń – Oczyszcza skórę przetłuszczającą i trądzikowatą. Ma działanie podobne do rumianku rzymskiego ale ma właściwości łagodzące i przeciwalergiczne.

  Cynamon(119) Canella Corteccia (V-P+K-) – Wzmacniający, pobudzający, antyseptyczny, ściągający – Ma dobre działanie na cellulitis spowodowany zatorami krążenia. Użycie – rozcieńczyć w roztworze niskorozcieńczonym.

  Kardamon(120) Cardamono (V-P+K-) – W kąpieli ma działanie relaksacyjne, wzbudza uczucie harmonii i błogości. – Ma wyjątkowe właściwości oczyszczające górne drogi oddechowe.

  Korzeń marchwi
  (110) Carota (V=P=K=) – Zabliźniający – Skuteczny w przypadku trądziku, zmarszczek, skóry pozbawionej witamin i osłabionej. – Skuteczne działanie na skórę z przebarwieniami.

  Cedr himalajski(121) Cedro Himalaya (V=P=K=) – Antyseptyczny, ściągający, zabliźniający. – Skuteczny w przypadku zapalenia skóry, trądziku, wypadania włosów – Łagodzi swędzenie – Skuteczny w masażach na cellulitis dzięki zdolności pobudzania krążenia limfatycznego. Doskonały i naturalny środek przeciw owadom.

  Goździk(122) Chiodi di Garofano (V-P+K-) – Wyciąg z niego, dzięki obecności fenoli, pomaga wzmacniać naturalny system obronny organizmu przeciwko zimowym dolegliwościom.

  Cyprys(123) Cipresso (V-P+K-) – Ściągający – Odwaniający – Dla skóry przetłuszczającej i starzejącej się – Pomaga w przypadku problemów estetycznych związanych z obecnością naczynek na skórze, defektów spowodowanych przez cellulitis i efekt ciężkich nóg.

  Cissus(125) Cisto (V=P=K=) – Skuteczny w przypadku zacięć i lekkich ran – Pomaga zredukować rozstępy – Łagodzi objawy egzemy.

  Copaiba(104) (V-P-K+) – Odżywia tkankę i odtruwa – Doskonały do masażów i kąpieli wzmacniających.

  Kolendra(111) Coriandolo (V-P-K-) – Dodaje skórze blasku i elastyczności. – Oczyszcza skórę (zaskórniaki)

  Kurkuma(1115) Curcuma (V-P+K-) – Środek wzmacniający i nawilżający skórę, antyseptyczny i oczyszczający. Działa ochronnie na tkankę skórną.

  Nieśmiertelnik(126) Elicriso (V=P=K=) – Wygładza skórę delikatnie zmniejszając blizny – Łagodzący w przypadku zaczerwienień, oparzeń słonecznych i niegroźnych alergii. – Daje ulgę w przypadku efektu ciężkich nóg i bólu – Efekt ujędrniający

  Elemi(1265) (V-P+K-) – Nadmierne pocenie się – Wzmacniający i wygładzający dojrzałą skórę.

  Estragon(128) (V-P+K-) – Najlepszy w kąpieli, aby cieszyć się chwilą relaksu w harmonii ze sobą i w równowadze z naturą – Czujesz ugodowość, optymizm, gibkość; redukuję nadmiar Vata.

  Eukaliptus citriodora(129) (V-P+K-) – Do kąpieli, pomaga odzyskać radość życia, lekkość, gibkość i spokój jako coś nadzwyczajnego dzięki obecności aldehydów. – Dobry jako środek dezynfekujący i zabliźniający, oraz w masażu jako środek wspomagający w przypadku problemów mięśniowych.

  Eukaliptus radiata(131) (V-P+K-) – W kąpieli lub w masażu ma nadzwyczajne działanie antyseptyczne i dezynfekujące skórę. – Uważany za „płuca” natury, skutecznie pomaga w przypadku dolegliwości układu oddechowego.

  Koper włoski(105) Finocchio (V=P=K=) – Pobudzający i oczyszczający skórę przetłuszczającą się i matową. – We współpracy z jałowcem lub cyprysem jest doskonałym olejkiem do masażu, oczyszcza limfę, zapobiega cellulitisowi.

  Kwiat lotosu(130) Fior di lotto (V-P-K+) – Łagodzący.

  Jaśmin(132) Gelsomino (V+P-K-) – Wzmacniający, relaksacyjny, odbudowujący i odprężający. – Niezwykle skuteczny w zapobieganiu starzenia się skóry. – Zabliźniający, zapobiega zaczerwienieniom.

  Geranium różowe(134) Geranio rosa (V=P-K-) – Zabliźniający i antyseptyczny – W masażu pomaga pobudzać układ limfatyczny i zwalczać cellulitis. – Skuteczny dla skóry przetłuszczającej się, zanieczyszczonej i zakażonej. – Łagodzi objawy egzemy suchej, pękania skóry i opryszczki.

  Jałowiec(135) Ginepro (V-P+K-) – Ściągający, zabliźniający. – Skuteczny w masażu przeciwko defektom spowodowanym przez cellulitis dzięki właściwościom oczyszczającym – Regulator łojowy dla skóry trądzikowatej i przetłuszczającej się, oraz na owłosioną skórę – Skuteczny w przypadku egzemy, zapaleń skóry, obrzęków i opryszczki.

  Hyzop(136) Issopo (V=P+K-) – Zabliźniający. Jest wspaniałą naturalną pomocą w przypadku astmy i bronchitu. Skuteczny przeciwko depresji, stanom lękowym i niepokojom.

  Kadzidło(137) Incenso (V-P+K-) – Ściągający i zwalczający drobnoustroje. Zabliźniający i regenerujący. Łagodzi skutki zapalenia. Skutecznie zapobiega i dba o starzejącą się i nie wzmocnioną skórę.

  Lawenda vera(138) Lawenda właściwa (V=P-K-) – Zabliźniający i łagodzący w przypadku poparzeń słonecznych i zapalenia. Wspaniale nawilżający suchą skórę. Przynosi ulgę w przypadku objawów i defektów skórnych spowodowanych zapaleniem skóry, egzemą i łuszczycą. Doskonały na ukąszenia owadów oraz jako dezodorant.

  Lawenda spike(140) (V=P-K-) – Przeciwzapalny i zabliźniający, szczególnie w przypadku skory trądzikowatej. Jego właściwości są bardzo podobne do tych lawendy właściwej ale są trochę bardziej skierowane na łagodzenie bólów mięśniowych, skurczów i reumatyzmu. Doskonały do łagodzenia skutków oparzeń każdego typu.

  Drzewo różane(133) Legno di Rosa (V-P+K-) – Wspaniale regeneruje tkankę dzięki właściwościom ujędrniającym, które dodają miękkość, sprężystość i jędrność skórze dojrzałej, osłabionej i delikatnej. Antyseptyczny i zabliźniający. Skuteczny również na przebarwienia skórne oraz do zmniejszenia defektów wywołanych trądzikiem różowatym i trądzikiem.

  Palczatka(139) Lemongrass (V=P-K-) – Antyseptyczny i ściągający. Oczyszczający skórę przetłuszczającą się i zanieczyszczoną na skutek trądziku, porozciąganych porów i zaskórniaków. W masażu wzmacnia tkankę pobudzając krążenie.

  Bagno grenlandzkie(141) Ledum Grenlandicum (V=P-K=) – W kąpieli i rozpylaczu pomaga wyzbyć się nerwicy, zmęczenia po jedzeniu i poprawia sen.

  Litsea(142) (V-P-K=) – Reguluje przepływ łoju dla skóry trądzikowatej. W masażu wzmacnia skórę oraz jest skuteczny do zwalczania defektów wywołanych cellulitisem. Przeciwko smutkowi, stanom zwątpienia, dodaje pogody ducha i optymizmu.

  Cytryna(143) Limone (V-P-K=) – Dezynfekujący, odwaniający i ściągający. Skuteczny dla zrównoważenia skóry przetłuszczającej się i trądzikowatej oraz odbudowuje. Poprawia efekty wywołane cellulitisem.

  Majeranek(112) Maggiorane Dolce (V-P+K-) – Przeciwzapalny, antyseptyczny i zabliźniający. Doskonały w przypadku skóry przetłuszczającej się. Jest silnym środkiem uspokajającym stany lękowe, odpręża i wzbudza uczucie harmonii.

  Mandarynka(145) Mandarino (V+P-K-) – W masażu pomaga poprawić krążenie limfatyczne i sprzyja wchłanianiu płynów; jest skuteczny w zwalczaniu defektów wywołanych cellulitisem. Tworzy atmosferę odprężenia i radości.

  Manuka(1454) (V=P=K=) – Skuteczny w przypadku skóry przetłuszczającej się, z trądzikiem i łojotokiem. Łagodzący skutki oparzeń. Pomaga łagodzić objawy egzemy.

  Melisa(115) (V=P-K-) – Antyseptyczny i wzmacniający. Skuteczny w przypadku egzemy, alergii i ukąszeń owadów. Pobudzający, zabliźniający i oczyszczający skórę. W rozpylaczu doskonale odstrasza owady.

  Mięta pieprzowa(144) Menta Pipperita (V=P-K-) – Rozcieńczany w mniej niż 1% płynu pomaga łagodzić podrażnienia skóry i zapalenia. Skuteczny w przypadku porozciąganych naczynek na skórze. Wcierany w skroń pomaga łagodzić ból głowy.

  Mirra(148) (V-P+K-) – Antyseptyczny i przeciwzapalny. Ściągający, zabliźniający, odświeżający i regenerujący. Środek wspomagający w przypadku starzenia się skóry.

  Mirt(146) Mirto (V+P-K-) – Oczyszczający i regulujący wydzielanie łoju w przypadku skóry przetłuszczającej się, trądzikowatej i zanieczyszczonej. Wpływa na spokój wewnętrzny, oczyszcza umysł, dodaje sił i optymizmu aby radzić sobie w trudnych sytuacjach.

  Spikanard(147) Nardo (V-P+K-) – Dla skóry dojrzałej i osłabionej. Oczyszcza i zmniejsza wysypki na skórze. Pobudza ponowny wzrost włosów i pomaga zapobiegać ich wypadaniu.

  Neroli(149) (V-P-K+) – Znakomity środek wspomagający dla skóry dojrzałej, dzięki działaniu wzmacniającemu i odbudowującemu na poziomie komórkowym. Przystosowany do wszystkich rodzajów skóry, przede wszystkim suchej oraz z porozciąganymi naczynkami. Słodki i łagodzący, szczególnie dla skóry delikatnej. Skuteczny na rozstępy.

  Niaouli(151) (V+P-K-) – Ma działanie łagodzący wysypkę, trądzik i ukąszenia owadów. W masażu jest doskonały w przypadku efektu ciężkich nóg oraz opuchlizn na nogach.

  Gałka muszkatołowa(127) Noce Moscata (V-P+K-) – Rozcieńczony i rozprowadzony na skórze głowy pomaga wzmocnić włosy i powstrzymać ich wypadanie. Dodaje połysku i objętości włosom cienkim i słabym. W rozpylaczu dodaje siły i energii, wzmacnia Pitta.

  Oregano(1511) (V+P+K-) – Rozcieńczony jest doskonałym, naturalnym środkiem zabliźniającym i bakteriobójczym.

  Palmaroza(106) (V-P-K-) – Nawilżający skórę suchą i odbudowujący skórę osłabioną i pozbawioną życia. Pomaga przyśpieszać produkcję dodatkowych komórek, aby powstawaniu zmarszczek. Uspokaja i odświeża skórę przetłuszczającą się i trądzikowatą, pomaga regulować wydzielanie łoju.

  Paczuli(154) (V-P-K+) – Ściągający, przeciwzapalny, antyseptyczny i zabliźniający. Zalecany do leczenia zapalenia skóry oraz skóry ogólnie. Znakomity do masażu, szczególnie przy defektach wywołanych zaburzeniem krążenia w nogach.

  Gorzka pomarańcza(157) Petitt Grain (V=P-K-) – Antyseptyczny, zalecany dla skóry przetłuszczającej się i trądzikowatej oraz na przetłuszczającą się skórę głowy. Wspaniale odbudowuje skórę. W kąpieli odświeża i hamuje pocenie.

  Sosna(150) Pino Silvestre (P+V-K-) – Antyseptyczny i zabliźniający. W rozpylaczu doskonały do zapobiegania zimowym dolegliwościom. Skuteczny w przypadku nadmiernego pocenia. Wzmacniający i pobudzający skórę.

  Świerk czarny(152) Picea Mariana (V-P+K-) – W masażu pomaga usuwać defekty wywołane złym krążeniem (cellulitis). Pobudzający ale nie nadmiernie.

  Choina zachodnia(1525) Pruche (V-P+K-) – W rozpylaczu lub w kąpieli wywołuje niewiarygodne uczucie spokoju i pogodności „na sercu”, oraz dodaje stabilności.

  Ravensare(153) (V+P-K-) – W rozpylaczu lub w kąpieli zapobiega zimowym dolegliwościom lub pomaga w przypadku grypy i przeziębienia. Środek łagodzący i wspomagający w przypadku opryszczki i obrzęków nóg.

  Róża damasceńska(155) (V=P=K=) – Antyseptyczny, zabliźniający, ściągający, odświeżający i łagodzący. Środek równoważący dla wszystkich rodzajów skóry. Zapobiega starzeniu się skóry i wzmacnia tkankę.

  Rozmaryn borneone(156) (V-P+K-) – Ściągający, zabliźniający, przeciwbakteryjny i antyseptyczny. Wzmacniający skórę głowy, skutecznie powstrzymuje wypadanie włosów. Oczyszcza skórę przetłuszczającą się i trądzikowatą. Doskonały do masażu mięśni.

  Rozmaryn verbenone(158) (V-P+K-) – Oczyszczający skórę młodą (trądzikowata i z łojotokiem). Niezwykle skuteczny na włosy, zwalcza łupież i wszy, spowalnia wypadanie włosów. Wzmacnia i na powrót ożywia złuszczoną skórę. Łagodzi ukąszenia owadów.

  Szałwia(159) Salvia Sclarea (V-P-K-) – Skutecznie łagodzi defekty wywołane trądzikiem, krostami i starzeniem się skóry (zmarszczki). Zwalcza łupież i powstrzymuje łojotok na skórze głowy, jak również wypadanie włosów. Nadmierne pocenie się. Energetyzujący.

  Czaber(160) Santoreggio (V-P+K-) – Bogaty w fenole, doskonale zapobiega infekcjom, również skuteczny przeciwko pasożytom. Dodany do kąpieli lub w rozpylaczu wspaniale pobudza układ odpornościowy, doskonały w przypadku zmęczenia psychicznego i fizycznego.

  Sandałowiec(161) Legno di Sandalo (V-P-K=) – Jeden z najskuteczniejszych olejków, pomaga zachować sprężystość i nawilżenie skóry. Skuteczny w przypadku trądziku, wysypki, skóry nie-nawilżonej, wrażliwej i popękanej. Skuteczny na swędzenie.

  Drzewo herbaciane(162) Tea tree (V=P=K=) – Przeciwzapalny, bakteriobójczy i zabliźniający. Dostosowany do skóry przetłuszczającej się. Silny środek antyseptyczny, do użytku zewnętrznego, zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego. Przeciwłupieżowy.

  Templin(1625) (V-P+K-) – W kąpieli odpręża i przynosi ulgę bolącym mięśniom.

  Tymianek borneolo(163) Timo Borneolo (V-P+K-) – Antyseptyczny, przeciwbakteryjny, ściągający i bardzo skuteczny w przypadku skóry przetłuszczającej się oraz przeciw trądzikowi. Znakomity środek wzmacniający i pobudzający w przypadku osłabienia.

  Tymianek linalolo(164) Timo Linalolo (V-P+K-) – Łagodzi złuszczanie się skóry. Skuteczny w przypadku łysienia plackowatego. Oczyszcza skórę zanieczyszczoną (zaskórniaki). W rozpylaczu doskonale oczyszcza drogi oddechowe.

  Tulsi(107) (V-P+K-) – Oczyszczający, ściągający i antyseptyczny, doskonały dla skóry przetłuszczającej się i zanieczyszczonej.

  Wetiwer(166) (V-P+K+) – Antyseptyczny i oczyszczający. Skuteczny na skórę przetłuszczającą się z tendencją do trądziku. Odbudowuje skórę. W masażu jest doskonałym środkiem wzmacniającym, skuteczny w przypadku utraty wagi. W kąpieli lub w rozpylaczu łagodzi nerwy i pomaga zwalczyć napięcie.

  Ylang Ylang(165) (V-P-K+) – Jego właściwości antyseptyczne czynią go skutecznym dla wszystkich rodzajów skóry. Łagodzi wysypki, zalecany do leczenia łuszczycy. Dodany do szamponu, balsamu lub rozpuszczony w olejku roślinnym do masażu pobudza porost jeszcze bujniejszych włosów.

  Imbir(169) Zenzero (V-P+K-) – Masaże rozgrzewające. Kąpiele regenerujące i wzmacniające. Skuteczny przeciw defektom wywołanym cellulitisem. Druga Ajurweda jest niezwykle cenna, zwiększa moc Agni, boga ognia, w układzie trawiennym i usuwa toksyny. Wzmacnia umysł oraz intelekt.


  Jak można stosować olejki eteryczne?


  • Rozpylacz: Wlać do woli od 3 do 15 kropli olejku eterycznego do filtra, a następnie rozpylić w pokoju lub biurze przyjemny i zdrowy zapach.
  • Masaż: Nalać łyżeczkę olejku roślinnego na dłoń, dodać kilka kropli olejku eterycznego, rozmasować i zakosztować błogości.
  • Kąpiel: Nalać trochę płynnego mydła na dłoń, dodać 10/15 kropli olejku eterycznego, rozcieńczyć w wannie letniej lub ciepłej wody i ... cieszyć się życiem.

  • Pedicure, manicure: Do niewielkiej miednicy letniej wody nalać kilka kropli olejku eterycznego, a następnie zanurzyć stopy lub ręce.  SYNERGIA - Najlepsza wzajemna współpraca olejków eterycznych:


  • Dolegliwości zimowe (30ml, art. 170),
  • Środek pobudzający (30ml, art. 171),
  • Środek wzmacniający (30ml, art. 172),
  • Harmonia (30ml, art. 173),
  • Środek antystresowy (30ml, art. 174),
  • Słodki Sen (30ml, art. 175),
  • Samadhi (10ml, art. 176),
  • Olejek balsamiczny (30ml, art. 177),
  • Słońce Orientu (10ml, art. 178),
  • 1000 i Jedna Noc (10ml, art. 179),
  • Przeciw komarom (100ml, art. 180),
  • Lawendowy Ogród (30ml, art. 182),
  • Szczęście (10ml, art. 191),
  • Art-Reum Flexibility (30ml, art. 185),
  • Sinergia Udara (30ml, art. 753),
  • Vata Anti Stress (dodaje słodyczy, harmonii i stabilności emocjonalnej, równoważy Vata, 30ml, art. 192),
  • Pitta Relaxation (odprężający, zmniejsza napięcie, równoważy Pitta, 30ml, art. 193),
  • Kapha Vitality (wzmacnia w okresach słabości, równoważy Kapha, 30ml, art 194).


   
  Szukaj
  Natura

  Gościmy
  Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
  Odsłon : 209756